OA cup 1

13. ročník florbalového turnaje „Obchodka Cup 2017“

Ve středu 22. 11. 2017 se v obou tělocvičnách naší školy uskutečnil již 13. ročník florbalového turnaje žáků středních škol frýdlantského výběžku Obchodka Cup 2017.

Turnaje chlapců se zúčastnilo celkem 5 družstev – Gymnázium Frýdlant a pak 4 družstva SŠHL Frýdlant, z toho dvě z pracoviště Bělíkova a po jednom z pracovišť Zámecká a Hejnice. Hrálo se systémem každý s každým a hrací doba byla stanovena na 2x 8 min. Hrálo se velmi bojovně, místy dost tvrdě, ale určitě ne zákeřně. U některých hráčů snaha a bojovnost převládaly před myšlením a uměním.

Konečná tabulka turnaje chlapců:
1. SŠHL Frýdlant – Bělíkova“A“          4 4 0 0      25 : 6           12 bodů
2. Gymnázium Frýdlant                         4 2 1 1       15 : 14           5 bodů
3. SŠHL Frýdlant – Zámecká                4 1 1 2       14 : 19          4 body
4. SŠHL Frýdlant – Bělíkova „B“         4 1 0 3      14 : 17           3 body
5. SŠHL Frýdlant – Hejnice                  4 1 0 3      10 : 22          3 body

Nejlepším střelcem turnaje se stal hráč družstva SŠHL Frýdlant – pracoviště Bělíkova Jiří Heinzl, který dokázal soupeřům nastřílet celkem 11 branek.
Celý turnaj velmi dobře odřídila dvojice rozhodčích ve složení Jan Piroch a Petr Tichý, kterým patří velký dík za to, že celý turnaj proběhl hladce a bez nějakých konfliktů.

Turnaje dívek se zúčastnila 3 družstva – Gymnázium Frýdlant, SŠHL Frýdlant – pracoviště Zámecká a SŠHL Frýdlant – pracoviště Bělíkova a zápasy probíhaly v tělocvičně Bělíkova. Vzhledem k menšímu počtu přihlášených družstev se hrálo dvoukolově, systémem každý s každým a hrací dobou 2×8 min.

Konečná tabulka turnaje dívek:
1. SŠHL Frýdlant – Zámecká                 4 3 0 1             20 : 8            9 bodů
2. Gymnázium Frýdlant                         4 2 1 1               15 : 14           7 bodů
3. SŠHL Frýdlant – Bělíkova                4 0 1 3                6 : 19            1 bod

Finanční prostředky na ceny pro zúčastněná družstva věnovalo Město Frýdlant. První tři družstva v každé kategorii obdržela poháry, medaile a velké koláče. Všechna družstva pak ještě propagační tašku s vitamínovými tyčinkami. Nejlepší střelci v obou kategoriích získali florbalovou hokejku.
Poděkování za hladký průběh obou turnajů pak patří všem těm, kteří se na přípravě a samotné realizaci podíleli. Jsou to Mgr. Pavla Staňková, dále pak Mgr. Martin Boček a Mgr. Michaela Bartošová. Další poděkování samozřejmě patří vybraným dívkám a chlapcům, kteří se starali o dokumentaci, zápisy o utkáních, přehledy střelců branek a konečné tabulky.
Celkově musíme celou akci po všech stránkách hodnotit velmi dobře.

Spokojena s účastí na našem turnaji byla také všechna družstva základních škol, která se této akce zúčastnila. Turnaje proběhly 21. 11. 2017 a to rovněž v obou tělocvičnách naší školy. Mezi chlapci zvítězilo družstvo ZŠ, ZUŠ A MŠ Frýdlant, odloučené pracoviště Husova a dále družstvo dívek z Gymnázia Frýdlant. Ceny u těchto kategorií byly stejné jako u kategorie SŠ.

Zpracoval: Vladislav Kobera

OA cup 1 OA cup 2