2

DŘEVORUBEC JUNIOR 2019

Ve čtvrtek 25. dubna 2019 a v pátek 26. dubna 2019 se konalo již 15. mistrovství České republiky Dřevorubec Junior, které hostila Střední lesnická škola a Střední odborné učiliště Křivoklát Písky. V areálu školy se opět sešli mladí evropští dřevorubci, aby se zúčastnili soutěžní přehlídky žáků v práci s motorovou pilou.

Během čtvrtečního a pátečního dne zápolilo celkem 31 soutěžících (15 týmů) z Rakouska, Česka, Srbska, Slovenska a Bulharska. Jeden závodník soutěžil za jednoho z hlavních sponzorů akce. Pořádající SLŠ a SOU Křivoklát jako jediná škola měla hned dva týmy. Celkem se hodnotilo pět disciplín. Konkrétně přesný a kombinovaný řez, výměna řetězu, odvětvování a kácení. Účastníci závodí jako jednotlivci, ale i jako školní dvoučlenné týmy.

Žáci naší školy obsadili 2.místo v kategorii družstev (Jan Henschel a Norbert Ebert) a 3. místo v kategorii jednotlivec obsadil Jan Henschel.

Akce se konala pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové, ministra zemědělství Miroslava Tomana a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Finančně se na akci podílely také Lesy České republiky, s.p.

Školy ČR – výsledné pořadí:

1. SLŠ Křivoklát I.

2. Střední škola hospodářská a lesnická

3. SLŠ Žlutice

 

Jednotlivci ČR – výsledné pořadí:

1. Ladislav Hokeš Křivoklát

2. Patrik Šilink Křivoklát

3. Jan Henschel SŠHL Frýdlant

 

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

1 2 3 4 5