bee-1328961_1280

MLADÝ VČELAŘ 2018

V pátek 22. června se uskutečnil již 5. ročník poznávací a vědomostní soutěže pro žáky 2. stupně základních škol – Mladý včelař.

Střední škola hospodářská a lesnická připravila akci na pracovišti Zámecká, kam dorazili žáci dvou tříd místního gymnázia a žáci Praktické a speciální ZŠ Frýdlant. Počasí nebylo organizátorům příliš nakloněno, ale i přes výrazné ochlazení proběhla soutěž na včelnici na pozemku školní farmy. Žáci jednotlivých tříd přicházeli postupně v doprovodu svých učitelů na farmu, kde na ně již čekali žáci SŠHL Frýdlant, oborů agropodnikání a veterinářství, kteří je celou soutěží provázeli.

Na úvod si návštěvníci vyslechli od Mgr. Yvety Svobodové informace o chovu včel, seznámili se s včelařskými pomůckami, produkty a se základními pojmy z včelařské teorie. Své znalosti si pak žáci ověřili formou soutěže, která probíhala na jednotlivých stanovištích umístěných v prostorách školní farmy. Po vyhodnocení výsledků byli z každé třídy oceněni tří nejlepší žáci, kteří na závěr obdrželi diplom a pěkní ceny.

Letošní ročník Mladého včelaře se vydařil ke spokojenosti všech zúčastněných.

foto1 foto2 foto3Na shledanou příští rok!