1

OBCHODKA CUP 2019

Obchodka Cup 2019

Ve dnech 19. a 20. 11. 2019 se na Střední škole hospodářské a lesnické ve Frýdlantě konal již 15. ročník florbalového turnaje Obchodka Cup. Úterý bylo věnováno základním školám a středa školám středním. Zápasy dívčí kategorie probíhaly v tělocvičně pracoviště Bělíkova a zápasy chlapecké v tělocvičně pracoviště Zámecká. Hrálo se systémem každý s každým, chlapci 2 x 8 min a děvčata 2 x 10 minut.

Do kategorie ZŠ se přihlásily 4 školy, a to ZŠ Hejnice, ZŠ Stráž nad Nisou, ZŠ Purkyňova, ZŠ Husova a Gymnázium Frýdlant. V chlapecké skupině první místo obsadil tým z Gymnázia Frýdlant, místo druhé získalo družstvo ze Základní školy Purkyňova a na místě třetím skončili chlapci ze ZŠ Hejnice. Ve skupině dívčí vyhrál tým děvčat ze Základní školy v Hejnicích, místo druhé obsadily dívky z Gymnázia Frýdlant a místo třetí patřilo děvčatům ze Základní školy Purkyňova. Nejlepším střelcem turnaje s 8 vstřelenými góly se stal Jakub Horák a nejlepší střelkyní s 12 góly byla vyhlášena Leona Košková.

V kategorii středních škol se do chlapecké skupiny přihlásilo 6 družstev, do kategorie dívčí pouze 3. Z tohoto důvodu jsme se jako pořadatelé rozhodli, že dívky budou hrát dvoukolově systémem každý s každým, aby si také dostatečně zahrály. Po skutečně napínavých bojích a vyrovnaných výkonech se na prvním místě umístilo družstvo ze SŠHL Frýdlant pracoviště Bělíkova „A“, na místě druhém skončil tým z Gymnázia Frýdlant a místo třetí patřilo mužstvu ze SŠHL Frýdlant pracoviště Hejnice. Mezi děvčaty vyhrály dívky týmu SŠHL Frýdlant Bělíkova „A“, na krásném druhém místě se umístila děvčata ze SŠHL Frýdlant pracoviště Zámecká a pěkné třetí místo získaly dívky z pracoviště Bělíkova „B“. Rovněž v této věkové kategorii se vyhlašoval nejlepší střelec, jímž se se stejným počtem 11 vstřelených gólů stali hned 2 hráči, a to Jan Bednář z vítězného týmu SŠHL Frýdlant pracoviště Bělíkova a Vojtěch Roubal z Gymnázia Frýdlant. Mezi děvčaty se s 18 góly nejlépe dařilo Evě Sivákové ze SŠHL Frýdlant pracoviště Bělíkova.

Družstva na prvních třech místech obdržela netradiční florbalové poháry a diplom, každý hráč z týmu si odnesl hodnotnou cenu a navíc dostala vítězná družstva velký koláč, který pro ně upekly naše žákyně oboru Pekař/Pekařka. Nejlepší střelci a střelkyně v obou kategoriích si navíc domů odnesli pěkné hodinky.

Tímto bych za pořadatele ráda poděkovala všem zúčastněným družstvům, že dodržovala pravidla hry fair play, všem doprovázejícím pedagogům, kteří dorazili s týmy ze svých škol, a dále všem nestranným rozhodčím, jež celý turnaj spravedlivě posuzovali, a těmi byli Pavel Zoreník, Roman Pokorný, Jan Piskáček, Tadeáš Sidenberg a Josef Richter. Doufáme, že se nám v příštím roce podaří turnaj opět uspořádat, a současně se těšíme, že se opět sejdeme v tomto hojném počtu.

Za tým pořadatelů SŠHL Frýdlant

Tereza Prchalová

1 2 3 4